Niedziela Zesłania Ducha Św.

19 maja 2024 roku

W tym tygodniu naszą parafię nawiedziły relikwie Św. Wojciecha. Dziękuję tym wszystkim, którzy skorzystali z bogactwa łask naszego św. Patrona. Szczególnie strażakom z Darzlubia i Mechowa: Przemkowi Minkowskiemu, Tomkowi Funk, Sylwestrowi Dominik, Jackowi Bruhnke, Edkowi Minkowskiemu, Patrykowi Funk, Łukaszowi Ostrowskiemu i Jakubowi Labudzie. Serdecznie dziękuję O. Markowi Żychowskiemu pomoc w przeprowadzeniu nawiedzenia.

W sobotę ok. godz. 8.30, z okazji odpustu ku czci Trójcy Przenajświętszej, wraz z parafią ze Starzyna, Strzelna i Łebcza wyruszamy pieszą pielgrzymką do Wejherowa.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji: od kościoła do Krzyża i z powrotem do kościoła. Po drodze będą ołtarze u Państwa Głowienka i Skwiercz i Stromskich. Msza św. popołudniowa odbędzie się bezpośrednio po procesji.

Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków w Boże Ciało i przez oktawę; próby w przyszłym poniedziałek i środę o godz. 17.00. W procesji Bożego Ciała biorą udział dzieci I -komunijne i rocznicowe w swoich strojach. Ich również proszę na próby.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele inwestycyjno-budowlane. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

Wzeszłą sobotę z powodu awarii koparki prace na cmentarzy były wstrzymane. Dalsze prace wznawiamy w przyszłą sobotę od 9.00. Zachęcam do pomocy.

Strażacy z Mechowa organizują zbiórkę elektrośmieci do 12 czerwca przy remizie.

U ministrantów można nabyć Gościa Niedzielnego i Gościa Extra w cenie 14 zł. O Matkach Świętych.