X Niedziela Zwykła

9 czerwca 2024 roku

 

Składam serdeczne podziękowania, tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby tegoroczna procesja na Boże Ciało i Oktawa mogła się odbyć. Przede wszystkim Panu Bogu za dobrą pogodę. Tym, którzy przygotowali ołtarze; za udekorowanie okien, obejść, trasy procesji; za udział w procesji strażakom, lektorom i ministrantom, dzieciom sypiącym kwiatki, niosącym baldachim, feretron, chorągwie, krzyż, dzieciom niosącym różaniec i figurkę Matki Boskiej, paniom pilnującym porządku, wszystkim uczestnikom za wspólną modlitwę; za publiczne wyznanie wiary.

Dziękuję serdecznie Panom Edkowi Minkowskiemu, Darkowi Marzejon, Karolowi Zelewskiemu, Kazimierzowi Kohnke, Bogdanowi Semmerling, Janowi i Leszkowi Stromskim, Stanisławowi Wrosz za prace na cmentarzu.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele inwestycyjno-budowlane. Za wszelkie ofiary składa serdeczne Bóg zapłać.

Za tydzień z okazji odpustu Św. Antoniego o godz. 15.00 w Zdradzie przy kapliczce odbędzie się Msza Św. Odpustowa. Nie będzie Mszy św. o godz. 14.00 w Mechowie.

W następną niedzielę, odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny oraz Festiwal dla Życia. Ubrani na biało przejdziemy ulicami Gdańska. Marsz rozpocznie się o godzinie 15.00 przed Kaplicą Królewską a zakończy o 16.00 na Placu Zebrań Ludowych. Tam odbędzie się Festiwal dla życia, który potrwa do godziny 22.00. Więcej informacji na stronie internetowej www.festiwaldlazycia.pl.

Rada sołecka ogłasza konkurs na Najpiękniejszy Ogród w Darzlubiu 2024. Udział biorą wszystkie ogrody, które nie były nagradzane w poprzednich edycjach. W dniach 25 – 27 czerwca b.r. w godzinach popołudniowych komisja konkursowa dokona oceny ogrodów ( oglądając je z zewnątrz posesji) . Kryteria oceny ogrodów : 1.dobór roślin 2.trawniki i ich utrzymanie 3.estetyka i stan techniczny ogrodzenia 4.ciekawe rozwiązanie zagospodarowania 5.ogólne wrażenie estetyczne.

Do piątku będę nieobecny. Zastępować mnie będzie Ks. Sławomir Drzeżdżon, Proboszcz z Leśniewa.

U ministrantów można nabyć Gościa Niedzielnego.