XIII Niedziela Zwykła

26 czerwca 2022 roku

Składam serdeczne podziękowania, tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby tegoroczna procesja na Boże Ciało i Oktawa mogła się odbyć. Przede wszystkim Panu Bogu za dobrą pogodę. Tym, którzy przygotowali ołtarze; za udekorowanie okien, obejść, trasy procesji; za udział w procesji strażakom, lektorom i ministrantom, dzieciom sypiącym kwiatki, niosącym baldachim, feretron, chorągwie, krzyż, dzieciom niosącym różaniec i figurkę Matki Boskiej, paniom pilnującym porządku, wszystkim uczestnikom za wspólną modlitwę; za publiczne wyznanie wiary.

Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Szczegółowe informacje są podane na stronie internetowej seminarium oraz w gablocie. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Gdańskie Seminarium Duchowne.

Dziękuję Panom Edwardowi Minkowskiemu i Zenonowi Busz za pomoc badaniu stanu ścian i belek kościoła

W tym tygodniu przypadają »Dni Eucharystyczne”:

  • I piątek miesiąca – o godz. 9.00 u Państwa Funk w Darzlubiu Msza św. dla chorych, po Mszy św. odwiedzę chorych w domach; okazja do spowiedzi od godz. 17.30; o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo pierwszo-piątkowe.
  • I sobota miesiąca

Zapraszamy do udziału w 41. Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy w poniedziałek, 25 lipca o godz. 6.00 z Helu. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie www.kaszubskapielgrzymka.pl