V Niedziela Wielkiego Postu

29 marca 2020 roku

Zmarł śp. Brunon Itrych l. 66 z Mechowa ul. Lipowa 3. Pogrzeb w poniedziałek. O 9.30 różaniec, o 10.00 Msza św. a 10.30 pogrzeb na cmentarzu wg. nowych zarządzeń.

Liczba uczestników Mszy Świętej i nabożeństw nie może przekraczać 5 osób, dlatego prosimy o skorzystanie z dyspensy Ks. Arcybpa i modlitwę w domach, biorąc udział w Mszy Świętej transmitowanej w telewizji, radiu czy internecie. Na stronie parafialnej jest link do obejrzenia na żywo Mszy Św. w kościele w Mechowie.

Do uczestnictwa w Mszach świętych w kościele zapraszamy w pierwszej kolejności te osoby, które zamówiły intencję mszalną i ich najbliższych, z zachowaniem obowiązujących rozporządzeń.

W tym tygodniu spowiedź codziennie od 17.00 do 18.00. Msza św. po zmianie czasu o 18.00. Jeżeli będą chętni to spowiedź będzie po Mszy Św. ok.19.00.

Nie będzie Mszy dla chorych u P. Funk, ale chorych w I Piątek będę odwiedzał. Proszę o zgłaszanie nowych chorych, z wyjątkiem stale odwiedzanych. Tel: 502 351 669.

Planowanie i organizowanie uroczystości Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas trzecich będzie uzależnione od aktualnej sytuacji epidemicznej oraz wytycznych władz państwowych i kościelnych. Do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Przyjmujemy zasadę, że jeżeli szkoły pozostają zamknięte i dzieci mają pozostawać w domach, nie organizujemy dla nich także żadnych zajęć w parafii. Z wszelkimi decyzjami w tej kwestii należy poczekać do powrotu dzieci do szkół.

Wszystkie celebracje Wielkiego Tygodnia w Archidiecezji Gdańskiej, będą sprawowane bez udziału ludu.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – m.in. Gościa Niedzielnego (darmowe e-wydanie).