Niedziela Trójcy Świętej

4 czerwca 2023 roku

W tym roku odbędzie się procesja na Boże Ciało. Trasa procesji będzie przebiegała jak dwa lata temu: od kościoła do domu Pana Kazimierza Kohnke – tam będzie pierwszy ołtarz; drugi w kaplicy przy wjeździe do Mechowa; trzeci ołtarz – u Pana Henryka Chojke; czwarty przy organistówce. Msza św. popołudniowa odbędzie się bezpośrednio po procesji.

Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków w Boże Ciało i przez oktawę; próby w przyszłym poniedziałek i wtorek o godz. 17.00. W procesji Bożego Ciała biorą udział dzieci I -komunijne i rocznicowe w swoich strojach. Ich również proszę na próby.

Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda udzielił osobom przebywającym w granicach archidiecezji gdańskiej 9 czerwca dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjno-budowlane. Za wszelkie ofiary składa serdeczne Bóg zapłać.

U ministrantów można nabGościa Niedzielnego.

W sobotę 10 czerwca odbędzie się festyn parafialny o g. 16.00 na boisku w Mechowie przy udziale Gminy, OKSiT, Rady parafialnej, sołectw, OSP, KGW, szkoły, przedszkola policji straży granicznej,klubów, zespołów Twist, Spontan chóru Bursztynki.

Plakat z gablocie i na stronie internetowej.