VII Niedziela Wielkanocna

24 maja 2020 roku

Decyzją Generała Zakonu Braci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel o. Míċéala O’Neill O.Carm., Zakon Karmelitański dnia 5 maja 2020 roku rozpoczął Rok Jubileuszowy 800 – lecia męczeńskiej śmierci św. o. Anioła z Jerozolimy (zwanego św. Aniołem z Sycylii). Jest on pierwszym karmelitą wpisanym w poczet świętych czego dokonał papież Pius II, a równocześnie uważany za jeden z filarów Zakonu. W związku z Rokiem Jubileuszowym, który potrwa do 5 maja 2021 roku, Stolica Apostolska udzieliła wiernym przywileju uzyskania odpustu zupełnego w każdym kościele karmelitańskim pod zwykłymi warunkami. Również na terenie Archidiecezji Gdańskiej znajduje się nasz klasztor pw. św. Katarzyny w Gdańsku, posiadający papieski przywilej.

Dnia 22 maja 2020 r. zmarł w wieku 96 lat, śp. Bolesław, ojciec Księdza Kazimierza Synaka, proboszcza parafii w Leśniewie. Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem Ks. Biskupa Wiesława Szlachetki odbędą się we wtorek, 26 maja br. o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Śliwicach.

Liczba uczestników Mszy Świętej i nabożeństw w kościele mechowskim nie może przekraczać 30 osób, bez kapłana i osób posługujących.

We wszystkich Mszach Św. możemy uczestniczyć poprzez transmisje internetową. Na stronie parafialnej przed każdą Mszą Św. będzie podany link do uczestnictwa na żywo we Mszy Św. w kościele w Mechowie.