JP Hope - шаблон joomla Авто
slide 1

Witamy na stronie Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jakuba i św. Mikołaja w Mechowie.

slide 2

Nasza świątynia

Parafia z tradycjami od XIII wieku...

W niedzielę 21 lipca odbędzie się Uroczystość Odpustowa w Swarzewie na Mszy o godz. 10.30 i w Strzelnie na Mszy o godz. 11.00.

29 lipca będziemy obchodzić Odpust parafialny Św. Jakuba Apostoła w Mechowie. Msze św. o godz. 8.15; 9.30 i o 11.00 Suma. Nie będzie Mszy św. o godz. 14.00.

25 lipca 2019 r., o godz. 6:00 wyruszy z kościoła Bożego Ciała w Helu 38. Piesza Pielgrzymka Kaszubska na Jasną Górę – najstarsza w naszej diecezji i najdłuższa w Polsce. Pielgrzymi rozważać będą hasło tego roku duszpasterskiego: „W mocy Ducha Bożego”. Trasa pielgrzymki liczy 638 km. Zapisy na pielgrzymkę przez stronę internetową www.kaszubskapielgrzymka.pl oraz na trasie.

W tym roku obiad dla pielgrzymów Przygotowuje Leśniewo.

Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjno-budowlane, za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu.

Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. 

U ministrantów można nabyć Gościa Niedzielnego.

Newsletter

Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o aktualnościach

WYŚLIJ

Kontakt z nami

Mechowo 24, 84-106 Mechowo

tel. 58 673 89 79

e-mail: mechowo@diecezjagdansk.pl

Biuro parafialne

Ks. proboszcz: ks. mgr Jacek Bordzoł

Biuro parafialne:

nr telefonu: 58 673 89 79

  • czynne codziennie 30 minut przede msza