JP Hope - шаблон joomla Авто
slide 1

Witamy na stronie Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jakuba i św. Mikołaja w Mechowie.

slide 2

Nasza świątynia

Parafia z tradycjami od XIII wieku...

Składam serdeczne podziękowania, tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby tegoroczna procesja na Boże Ciało i Oktawa mogła się odbyć. Przede wszystkim Panu Bogu za dobrą pogodę. Tym, którzy przygotowali ołtarze; za udekorowanie okien, obejść, trasy procesji; za udział w procesji strażakom, lektorom i ministrantom, dzieciom sypiącym kwiatki, niosącym baldachim, feretron, chorągwie, krzyż, dzieciom niosącym różaniec i figurkę Matki Boskiej, paniom pilnującym porządku, wszystkim uczestnikom za wspólną modlitwę; za publiczne wyznanie wiary.

W ubiegłym tygodniu gościliśmy uczestników Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę; składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu spotkania dla pielgrzymów.

25 lipca 2019 r., o godz. 6:00 wyruszy z kościoła Bożego Ciała w Helu 37. Piesza Pielgrzymka Kaszubska na Jasną Górę – najstarsza w naszej diecezji i najdłuższa w Polsce. Pielgrzymi rozważać będą hasło tego roku duszpasterskiego: „W mocy Ducha Bożego”. Trasa pielgrzymki liczy 638 km. Zapisy na pielgrzymkę przez stronę internetową www.kaszubskapielgrzymka.pl oraz na trasie.

W tym tygodniu przypadają »Dni Eucharystyczne":

  • I czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. z Godziną św.
  • I piątek miesiąca - o godz. 10.00 u Państwa Funk w Darzlubiu Msza św. dla chorych, po Mszy św. odwiedzę chorych w domach; okazja do spowiedzi od godz. 17.30; o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo pierwszo-piątkowe.
  • I sobota miesiąca

U ministrantów można nabyć Gościa Niedzielnego.

Newsletter

Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o aktualnościach

WYŚLIJ

Kontakt z nami

Mechowo 24, 84-106 Mechowo

tel. 58 673 89 79

e-mail: mechowo@diecezjagdansk.pl

Biuro parafialne

Ks. proboszcz: ks. mgr Jacek Bordzoł

Biuro parafialne:

nr telefonu: 58 673 89 79

  • czynne codziennie 30 minut przede msza